Szkoła Podstawowa EKOLA i Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące EKOLA (szkoła z programem Matury Międzynarodowej) - Dzień Otwarty odwołany

W związku z sytuacją epidemiologiczną odwołujemy Dzień Otwarty w EKOLI, który zaplanowany był na sobotę 14 marca 2020. Dzień Otwarty będzie przełożony na inny termin, po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z koronawirusem.

Pracownia Sztuk Tradycyjnych

Od dnia 10 września 2018 r., w szkole EKOLA, odbywać się będą zajęcia dodatkowe dla dzieci w ramach Pracowni Sztuk Tradycyjnych – programu Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji, dofinansowanego przez Gminę Wrocław. Program przeznaczony jest dla dzieci z klas 2 i 3. W semestrze I uczestnikami programu będzie klasa 2, w semestrze II – klasa 3. Zajęcia odbywać się będą 1x w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne.

Nakrętki dla Hospicjum

Od listopada 2017 do czerwca 2018 w Zespole Szkół EKOLA zebraliśmy 120 kg nakrętek. Pieniądze w ten sposób uzyskane przekazane zostaną przez przedsiębiorstwo Malinowski Recycling na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

List Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej i klas II gimnazjum

Jak zawsze niezawodni

Uczniowie EKOLI nigdy nie zawodzą, biorąc aktywny udział w różnych akcjach charytatywnych, często pomagając  potrzebującym wsparcia. Uczestnicząc w akcji „Pomaganie przez odkręcanie”, prowadzonej przez Fundację „bliżej szczęścia”, przyczynili się, zbierając dużo, dużo nakrętek, do remontu Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu. Otrzymali właśnie podziękowanie za swoją postawę,  ale na pewno zechcą przyłączyć się do kolejnej akcji podjętej przez fundację.

Pomaganie przez odkręcanie

Zespół Szkół EKOLA otrzymał Certyfikat Honorowego Przyjaciela Fundacji „Bliżej szczęścia” za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w realizacji akcji „Pomaganie przez odkręcanie”. Zwykłe nakrętki zbierane przez całą społeczność EKOLI pomogły wyremontować część Domu Dziecka w Sosnowcu. Mamy nadzieję, że również w tym roku aktywny udział wszystkich w akcji pomoże zebrać tyle nakrętek, aby udało się zakończyć remont placówki.

PODZIĘKOWANIA

Nasza szkoła otrzymała darowiznę (13.000 zł) z przeznaczeniem na organizację obchodów 25-lecia, przekazaną przez Fundację KGHM Polska Miedź. Dziękujemy serdecznie Pani Justynie Pietrzak-Wróbel za pomoc w staraniach o uzyskanie dofinansowania.

Jesteśmy również bardzo wdzięczni rodzicom - Państwu Zofii i Rafałowi Olesińskim oraz Panu Zbigniewowi Sebastianowi za finansowe wsparcie naszej uroczystości. Dziękujemy!

JUBILEUSZ 25-lecia ZESPOŁU SZKÓŁ EKOLA

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości 25-lecia istnienia szkoły oraz na relację z wydarzenia.