OPOWIEŚĆ O KAMBODŻY

W ramach projektu KROPLA AZJI z uczniami EKOLI spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Polskiego Kontyngentu Wojskowego Tymczasowej Administracji ONZ w Kambodży w latach 1992-1993 oraz ich bliscy. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć weteranów Krzysztofa Kozaczuka, Józefa Jodłowskiego, Ryszarda Pogrzebskiego, Marka Sołeckiego oraz Mirosława Łajdycha, dyrektora Muzeum Misji Zagranicznych Wojska Polskiego w Feliksowie pana Jacka Roszkowskiego, żonę weterana, Kambodżankę - panią Rasmey Ron-Nowakowską wraz z dziećmi Sandrą i Adrianem oraz córkę weterana, panią Monikę Bałuk.

Dziękujemy za ciekawą opowieść o Kambodży, celach misji, żołnierskich obowiązkach i zbudowanej przy wsparciu Stowarzyszenia Weteranów szkole w Takeo na przedmieściach Phnom Penh, za bogatą wystawę muzealnych eksponatów oraz za ciepłe rozmowy i chwilę autentycznych wzruszeń, które na pewno pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.

GALERIA