DNI KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W EKOLI

Od wielu już lat w kwietniu obchodzimy w EKOLI Dni Książki i Praw Autorskich. Także w tym roku w dniach 23-27 kwietnia odbyło się wiele działań promujących czytelnictwo. Uczniowie edukatorium humanistycznego przygotowali „Poetyckie popołudnie z poezją Wisławy Szymborskiej”, na które zaprosili uczniów, rodziców i nauczycieli. Na godzinach wychowawczych chętni uczniowie wzięli udział w akcji „Podaruj książkę. Podziel się radością czytania”, wymieniając się książkami. Odbył się także kiermasz oryginalnych zakładek przygotowanych przez uczniów klasy 6 i 7b, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup nowości wydawniczych do szkolnej biblioteki. Uczniowie klasy 4b sfotografowali się z ulubionymi książkami, które następnie krótko opisali, a poszukując definicji prawa autorskiego, przedstawili także własne spontaniczne przemyślenia na ten temat. Uczniowie klasy 7a przygotowali wystawę fotografii „Przyłapani na czytaniu” i wraz z młodszymi kolegami z klas piątych stworzyli karty z cytatami z książek, które ich inspirują. W szkolnym radiu zaś można było  posłuchać czytelniczej audycji.