MATURA? WŁAŚNIE STARTUJEMY!

Szkolny czas mija szybko, szybciej, coraz szybciej i już 3 maja 2019 roku tegoroczni maturzyści programu International Baccalaureate Diploma przystąpią do pierwszego egzaminu (Business Management) w sesji trwającej do 24 maja. Piętnaścioro uczniów zdawać będzie w sumie 51 różnych egzaminów, w tym między innymi pięć języków i cztery poziomy matematyki. Maturzystów czeka egzaminacyjny maraton, więc trzymajmy mocno kciuki, życząc wszystkim powodzenia.

LITERACKA MAPA WARSZAWY

Wycieczka grupy polonistycznej z klasy IB1 to nie tylko relaks i różne przyjemności, ale także wiele spacerów śladami pisarzy, odwiedzanie miejsc związanych z ich twórczością. Początek pobytu w Warszawie to wizyta w Muzeum Narodowym, aby zobaczyć tam różne martwe natury włoskich i holenderskich mistrzów, o których pisał w czytanych właśnie przez uczniów esejach Zbigniew Herbert. Mieszkając obok klasztoru Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, uczniowie codziennie mijali pomniki Bolesława Prusa oraz księdza Jana Twardowskiego i siadali na jego ławeczce. W Muzeum Literatury na warszawskiej Starówce znaleźli się w świecie Adama Mickiewicza i obejrzeli pamiątki z czasów wieszcza. Zaś wieczorem przenieśli się w Teatrze Polonia do gabinetu pisarza Laurentego, oglądając pełną humoru sztukę Tadeusza Różewicza „Na czworakach” w reżyserii i ze wspaniałą główną rolą Jerzego Stuhra. Sobotnie przedpołudnie uczniowie spędzili w Muzeum Historii Żydów POLIN, mierząc się z piękną i trudną historią. Dwa warszawskie dni minęły szybko, przyniosły wiele wrażeń, wiedzy, refleksji, ale przede wszystkim był to dobry, wspólnie spędzony czas uczniów.

WSPÓŁCZESNY PISARZ - AUTORYTET CZY CELEBRYTA?

Grupa uczniów z klasy IB1 uczestniczyła 2 kwietnia w Muzeum Pana Tadeusza w polsko-ukraińskim spotkaniu Doroty Masłowskiej i Serhija Żadana. Interesująca i żywa dyskusja dwojga docenionych przez czytelników oraz krytyków pisarzy dotyczyła bardzo różnych problemów, rozmawiano między innymi o sytuacji na Ukrainie, o roli literatury, o pisarskich wzorcach, związkach sztuki i polityki, o odpowiedzialności za słowo, kryzysie wartości. Dla uczniów z EKOLI było to też spotkanie na żywo z autorką omawianej na lekcjach języka polskiego lektury i konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością.

MICHAŁ W FINALE OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

Na początku kwietnia odbędzie się w Warszawie etap centralny Olimpiady Matematycznej, w której EKOLĘ będzie reprezentował uczeń klasy IB2, finalista zawodów - Michał Mrugała. To  już LXX olimpiada, najstarsza i najbardziej prestiżowa w Polsce, której laureaci uczestniczą później w zawodach międzynarodowych, odnosząc wielkie sukcesy, dlatego nie tylko gratulujemy Michałowi finału, ale trzymamy kciuki za laury w stolicy i dalej.

Dzień Otwarty 2019 / Open House Day 2019

Wszystkich zainteresowanych liceum z programem Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate Diploma Programme) zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w International School of EKOLA - 16 marca 2019, godz. 10:00-14:00, ul. Ojca Beyzyma 17.

We warmly invite everyone interested in high school with International Baccalaureate Diploma Programme to our school Open House Day - 16th March 2019, at 10:00-14:00, International School of EKOLA, Ojca Beyzyma street 17.