Cz 09-14

Kwiecień 2020

09-14.04.2020 - wiosenna przerwa świąteczna
IB2 - Obóz Naukowy Krzyżowa 2017 / Revision Camp Krzyżowa 2017

autor zdjęć: Luca Krarup (IB2) / photos by Luca Krarup (IB2)

KIERUNEK GDAŃSK!

O tym, że jak pisał poeta „w dzień biały morze śpiewa i szeleści”, mogli się przekonać uczniowie klasy DP1 na październikowej wycieczce do Gdańska, pełnej atrakcji i wrażeń. Zwiedzanie miasta połączone z opowieścią przewodnika o jego burzliwej historii to pierwsze wycieczkowe popołudnie. Wieczorem tego dnia odbył się w hostelu spontaniczny koncert w wykonaniu uczniów, którzy zabrali do Gdańska swoje instrumenty i świetnie je wykorzystali. Drugiego dnia odbyła się wycieczka statkiem na Westerplatte, a później zwiedzanie Muzeum Drugiej Wojny Światowej, w którym wizyta zostanie przez uczniów zapamiętana na długo. Smaczna kolacja niedaleko słynnego Żurawia w miłej, sprzyjającej integracji atmosferze zakończyła ten udany dzień. Sopot - piękna pogoda i morskie krajobrazy podziwiane z mola przypomniały uczniom o wakacjach, a powrót do Wrocławia po tak udanej wycieczce nie był łatwy.