Aktualności

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wiosna w tym roku nie spieszy się z przyjściem, dlatego uczniowie klasy DP1 postanowili powitać ją nietypowo i spędzić jej pierwszy dzień w pokojach zagadek EXIT19 we Wrocławiu. Uczniowie odkrywali tajemnicę opuszczonego hotelu czy też szpitala psychiatrycznego, zbadali historię zaginięcia kobiety w Breslau oraz przenieśli się w czasie wprost do pracowni Leonarda da Vinci, aby pomóc mu w dokończeniu kolejnego wybitnego dzieła. Dzięki zróżnicowanym fabułom pokojów grupy przeżyły oryginalne i niezapomniane przygody. Pokoje zagadek wymagały współpracy uczniów, zrozumienia, rozwijały dobrą komunikację, dlatego wszyscy świetnie się bawili i polecają innym takie zajęcia nie tylko w Pierwszym Dniu Wiosny!

ZDJĘCIA

BIAŁO? ZIELONO? TAK, TO JUŻ FERIE!

Długo w tym roku uczniowie dolnośląskich szkół czekali na zimowe ferie, styczeń trwał w nieskończoność i nawet zawsze krótki luty się dłużył, ale nareszcie możemy odpocząć. Na pokrytych świeżym śniegiem karkonoskich czy alpejskich stokach, pod błękitnym niebem Hiszpanii albo nad polskim zawsze pięknym morzem… Niektórzy pewnie zostaną w domu, z książką, z ulubionymi zwierzakami, po prostu leniuchując i choć na dwa tygodnie zapominając o szkolnych obowiązkach. Wszystkim uczniom, niezależnie, gdzie będą i jak spędzą ten wolny czas, życzymy zdrowia, feryjnych przyjemności, bezpiecznych miejsc i dobrej energii nawet w pochmurne dni.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

FILMOWA „KONTRA”

W Tygodniu Filmu Niemieckiego spośród wielu interesujących i zróżnicowanych tematycznie propozycji uczniowie klasy 1A wybrali nietypową komedię „Kontra” w reżyserii Sönke Wortmanna, bardzo aktualny dzisiaj obraz o uprzedzeniach i stereotypach. To również film, który przypomniał młodym ludziom, że komunikacji służą nie tylko media społecznościowe, ale ważnych umiejętności uczy także znana od starożytności sztuka retoryki. Siła słowa wybrzmiała w autentycznych dialogach w języku niemieckim, a film był dla uczniów znakomitym językowym treningiem.

MARATON PISANIA LISTÓW

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka, w której również uczestniczą uczniowie EKOLI. Co roku w grudniu z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi jednoczy siły, aby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane, i odmienić ich życie. Listy pisane są do decydentów mających realny wpływ na los prześladowanych, ale są też wyrazem wsparcia i pamięci. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie w walce o społeczne zmiany, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią protesty i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Wielu ludzi spotykają prześladowania, więzienie za to, że głośno sprzeciwiają się niesprawiedliwości, dlatego tak ważne jest wsparcie, także to wyrażone w listach.

RADOŚĆ ŚWIĘTOWANIA

Nadchodzące Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas wspólnie przeżywanych tradycji oraz wspomnień o ważnych dla nas wszystkich chwilach. Spotykając się w wigilijny wieczór, czujemy, jak ważna jest ta bliskość, jak potrzebna jest nam symbolizowana przez światło nadzieja i powtarzane co roku rytuały: zielona, pachnąca lasem choinka, prezenty, dwanaście potraw, siano pod obrusem i puste miejsce przy stole dla niespodziewanego gościa, ale także serdeczne życzenia i dobre myśli o nieobecnych. W kończącym się 2022 roku życzymy Uczniom, Absolwentom, Rodzicom, Przyjaciołom szkoły prawdziwej magii Świąt, bez pośpiechu, nadmiaru obowiązków, w zdrowiu i radości, dobra otrzymanego i ofiarowanego, wspaniałej bożonarodzeniowej atmosfery, bo nawet gdy pada deszcz, w naszej pamięci tego dnia „śnieży tak/jakby sfruwały anioły/na stoki i zbocza góry”, jak pisał poeta w wierszu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji