SUKCESY DODAJĄ SKRZYDEŁ

Zawsze z radością przekazujemy docierające do nas informacje o przeróżnych pasjach, jakie realizują nasi uczniowie. Tym razem powodów do dumy dostarczył Milan Nurczyński z klasy 8a, który wraz z drużyną Panthers Wrocław zdobył brązowy medal w juniorskich Mistrzostwach Polski Amerykańskiej Futbol Ligi, czyli amerykańskim futbolu. Milanie, wielkie gratulacje!

RÓŻNORODNOŚĆ DAJE MOC!

Jednym z licznych działań, które odbyły się w EKOLI w ramach Tygodnia Tolerancji i Życzliwości, były warsztaty „Różnorodność daje moc!” prowadzone przez p. Małgorzatę Czaicką-Moryń z Wrocławskiej Fundacji Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya. Wzięli w nich udział uczniowie z klas 6a oraz 7b, którzy z szacunkiem dla własnych, różnorodnych poglądów starali się znaleźć odpowiedzi na pytania o przyczyny migracji i uchodźstwa, określić wyzwania, jakie ze sobą niosą, zmierzyć się ze stereotypami, zastanowić, jakie szanse daje wielokulturowość, ale przede wszystkim dojrzeć w obcym  człowieka. To były ważne spotkania. Dziękujemy!

SYMBOL NADZIEI

15 listopada klasa 4b wzięła udział w prelekcji poświęconej kampanii „Pola nadziei” organizowanej przez Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Następnie uczniowie posadzili cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Wiosną, podczas charytatywnej kwesty, żonkile zostaną sprzedane, a zebrane w ten sposób środki będą wsparciem dla podopiecznych hospicjum. Młodzi wolontariusze mają jeszcze mnóstwo pomysłów, jak wesprzeć fundację.

POTRZEBA DIALOGU

Szóstoklasiści oraz siódmoklasiści w ramach Tygodnia Tolerancji i Życzliwości spotkali się z uczniami realizującymi w EKOLI program Matury Międzynarodowej. Victoriia z Rosji, Yeonwoo z Korei Płd. i Judah z Filipin opowiedzieli im o sobie, własnej kulturze oraz o swoich doświadczeniach związanych z życiem w Polsce. Uważne wysłuchanie, możliwość zadania pytań, ciekawość drugiego człowieka to podstawa dialogu, którego coraz częściej brakuje we współczesnym świecie, a przecież w jego różnorodności tkwi wielki potencjał.

LISTOPADOWE SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczna jesień – długa i piękna – sprzyjała porządkom nie tylko na prywatnych działkach i w ogrodach. 6 listopada siedmiu wolontariuszy (Mikołaj, Martyna, Nikola, Antek, Marysia, Wiktoria i Klaudia) ruszyło do oczyszczania Lasu Pilczyckiego, kontynuując pracę poprzedniej grupy uczniów.
Leżące wszędzie liście utrudniały młodzieży pracę, ale kiedy ekolowi wolontariusze trafili na polanę spotkań towarzyskich, pracy mieli co niemiara,  sprzątnęli 72 butelki szklane, 3 worki plastiku i zupełnie dobrą walizkę z tajemniczą zawartością.
Efekt sprzątania był bardzo satysfakcjonujący, a park piękniejszy.