NIE BĄDŹMY LUDOŻERCAMI!

Uczniowie klasy 6b w Tygodniu Tolerancji i Życzliwości zastanawiali się na lekcjach języka polskiego nad przesłaniem wiersza Tadeusza Różewicza „List do ludożerców” oraz animacji „Kraina długich łyżek”. Zaczęli od lekcji bez słów, a skończyli na stworzeniu własnych apeli do współczesnych „ludożerców”, protestów przeciwko hejtowi i znieczulicy oraz próśb i postanowień skierowanych do samych siebie.

WIRTUALNA UCZTA U ZEUSA

Lekcje języka polskiego w klasie 5a to prawdziwy mitologiczny zawrót głowy. Uczniowie w rolach wybranych bogów lub herosów przedstawiali swoich bohaterów, ich rodzinne koneksje, zakres władzy oraz historie. Prezentowali przygotowane stroje i atrybuty, a zajęcia zmieniły się w pierwszą wirtualną ucztę u Zeusa.

EKOLOWY TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

W ramach EKOLOWEGO TYGODNIA TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI uczniowie naszej szkoły przygotowali listę utworów muzycznych o tolerancji, akceptacji i życzliwości. Nie można wprawdzie posłuchać  radia w budynku szkoły, ale już teraz można słuchać go w swoich telefonach i komputerach – w przerwach między lekcjami, w samochodzie, na spacerze i w każdym innym miejscu.

Zapraszamy na prawie 100 minut dobrej muzyki, która skłania do refleksji nad tym, czym dla nas jest tolerancja i czy zawsze potrafimy zaakceptować innych ludzi, ich różnorodność, przekonania, styl życia, czy w każdej sytuacji jesteśmy otwarci na dialog z drugim człowiekiem.

LINK DO PLAYLISTY

QUO VADIS?

Dokąd zmierzasz? Dzięki jakim wartościom twoje życie jest szczęśliwe? O filozofii, religii i stylu życia bohaterów powieści „Quo vadis” dyskutowali uczniowie klas ósmych na lekcjach podsumowujących pracę z lekturą. Wejście w rolę Nerona, Petroniusza, Ligii, Winicjusza, Eunice, Pomponii, Seneki, Chilona, Piotra czy innych postaci sprzyjało ożywionej dyskusji i utrwaleniu wiadomości.

POWSPOMINAJMY…

W październiku w klasach edukacji wczesnoszkolnej dzięki różnym inicjatywom wychowawców wiele się działo. Dzieci, wykorzystując piękną jesienną pogodę, odbyły trzy atrakcyjne wycieczki. Na początku miesiąca uczniowie z klasy 3a wyjechali na wycieczkę rowerową wokół kompleksu stawów na Równinie Oleśnickiej i dotarli do parku w Szczodrem, w którym aktywnie spędzili czas, bawiąc się, integrując, a także świętując Dzień Chłopaka.

Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej  w różnych październikowych terminach uczestniczyły w wycieczce do sadu w Lutyni, aby zbierać tam owoce. Ale nie tylko, atrakcji było więcej: dzieci szyły jabłka, piekły słodkie bułeczki i chleb, wysłuchały pogadanki o pracy sadownika i drzewach owocowych, warsztaty zakończył słodki poczęstunek. Wrażenia i wspomnienia razem z mnóstwem owoców uczniowie przywieźli do Wrocławia.

W połowie października uczniowie z klasy 3a i 3b pojechali do Borowic na trzydniową jesienną szkołę. Pierwszy dzień to zajęcia w pensjonacie Łokietek. Kolejny to odwiedziny w „fińskiej” wiosce Kalevala oraz spotkanie z psami husky i reniferami, a potem wspinaczkowy plac zabaw przy Ogrodzie Japońskim. Trzeci dzień dzieci spędziły w Karpaczu, między innymi zwiedzając tamtejsze  muzeum.

Wszystkie te wspaniałe chwile będą na pewno wspominane w czasie listopadowych deszczowych dni przede wszystkim dlatego, że uczniowie mogli się razem uczyć, bawić, zwiedzać bez codziennych trosk i zmartwień.

Galeria zdjęć