„O ZIELENI MOŻNA NIESKOŃCZENIE…”

Dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej pojechały 4 czerwca 2019 roku na całodniową wycieczkę do leśnego arboretum w Stradomii. Znalazły się w miejscu, w którym czas się zatrzymał, pełnym stawów z karpiami, oczek wodnych z ropuchami, wśród pięknej dziewiczej przyrody. Najmłodsi uczniowie EKOLI mogli podziwiać nie tylko różne odmiany irysów, ale przede wszystkim poznać wiele nieznanych gatunków rzadkich drzew zasadzonych w arboretum przez dendrologów, których nazwiska zapisano na drewnianych tabliczkach. Wycieczce sprzyjała pogoda i świetne humory, więc taki zielony dzień mógłby trwać według dzieci w nieskończoność.