OSCAROWY FINAŁ EDUKATORIUM

W czwartek 13 czerwca uczniowie uczęszczający na zajęcia edukatorium humanistycznego podsumowali swoją całoroczną pracę. Przez dziesięć miesięcy systematycznych i wymagających wielkiego zaangażowania działań zrealizowali następujące projekty filmowe:
• „Dzień paszportów” – reportaż
• „Puk Puk” – thriller
• „Mikołajom wstęp wzbroniony” – komedia slapstickowa
• „Corazon de Piedra” – telenowela
• „Chemia” – teledysk
• „Poznajmy się” – konkurs organizowany przez Koalicję organizacji pozarządowych reprezentowaną przez Fundację Ludzi Otwartej Wyobraźni – FLOW.

Na zajęciach wszyscy uczniowie pisali scenariusze, opracowywali plany zdjęciowe, tworzyli rekwizyty, uczyli ról, w które następnie się wcielali, zajmowali realizacją i montażem przygotowanych materiałów. Niejednokrotnie mieli okazję przekonać się, że przygotowanie kilkuminutowego filmu zajmuje cały dzień, co wymagało wytrwałości, planowania i świetnej organizacji pracy. Pokonanie lęku przed kamerą było sporym wyzwaniem, ale uczyło panowania nad emocjami, świadomości własnego ciała i budowało poczucie pewności siebie. Zespołowy charakter zajęć wymagał umiejętności pracy w grupie i działania dla wspólnego celu. Nakręcone filmy uczniowie prezentowali w czasie różnych szkolnych uroczystości, a przychylna reakcja widzów, zawsze dodawała skrzydeł całej edukatoryjnej grupie. O tym wszystkim i o swoich wrażeniach uczniowie opowiedzieli w czasie finałowej konferencji prasowej. A potem było odciskanie dłoni w ekolowej alei sław i wręczanie zasłużonych Oscarów. Zosia, Nastka, Madzia, Martyna, Janek, Weronika, Hania, Julka, Martynka, Mikołaj N. i Mikołaj P. stworzyli fantastyczną filmową ekipę, której gratulujemy znakomitej pracy!

GALERIA