KINDERBAL - WIERSZYKI ZASTRASZAJĄCE

Uczniowie klasy 8 w środowy poranek obejrzeli przygotowany przez studentów Akademii Sztuk Teatralnych spektakl „Kinderbal - wierszyki zastraszające” do muzyki Marka Materny i Mateusza Pospieszalskiego. Brawurowo zagrane i zaśpiewane makabreski Heinricha Hoffmanna, XIX-wiecznego niemieckiego psychiatry, rysownika i pisarza, oraz umoralniająco-dydaktyczne wiersze polskich autorów: Stanisława Jachowicza, Władysława Bełzy i Władysława Ludwika Anczyca, zalecające upiorne metody wychowawcze, pozwoliły uczniom poznać konwencję groteski, a wizyta w AST stała się okazją do odkrycia kolejnej wrocławskiej sceny teatralnej.