WIĘCEJ NAS ŁĄCZY NIŻ DZIELI

Mikołaj Niżyński uczeń klasy 8 został laureatem III Dolnośląskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. ,,Więcej nas łączy niż dzieli” zorganizowanego przez SP nr 50 pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz  Antyrasistowskiego Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”. Mikołaj zajął drugie miejsce w kategorii esej i w kategorii praca plastyczna IV-VIII. Cel konkursu, którym jest promowanie wśród uczniów postaw dialogu, współpracy, akceptacji drugiego człowieka bez względu na wygląd, pochodzenie narodowe, etniczne, religię, język czy wiek, doskonale wpisuje się w idee przyświecające realizowanym w naszej szkole projektom - Dniu Życzliwości, Dniu Praw Człowieka czy Kropli Ameryki. Mikołajowi gratulujemy kunsztu literackiego i talentu plastycznego oraz empatii i wrażliwości.