W AKADEMII PROFESORA KLEKSA

Uczniowie klasy 4a na początku roku szkolnego wyruszyli w literacką podróż, w czasie której zatrzymują się w kolejnych lekturowych portach. Tym razem zawitali do Akademii profesora Ambrożego Kleksa. Wzięli udział w lekcji kleksografii, w czasie której, tak jak dawniej brudząc palce tuszem, wymyślali wierszyki do wywołanych z wyobraźni atramentowych kompozycji. Opisali Akademię, wypełniając walizki ważnymi wartościami, jakie cenią w szkole. Pomogli szpakowi Mateuszowi wrócić do ludzkiej postaci, dzielnie przyszywając guziki do własnych czapek, których historie opisali w opowiadaniach o magicznej czapce bogdychanów. Charakteryzując niezwykłego książkowego profesora, poznali poruszającą historię innego wielkiego pedagoga - Janusza Korczaka. Z zapałem godnym uczniów Akademii stworzyli także portret pana Kleksa, który teraz zza swych binokli spogląda na nich bystrym okiem, unosząc się pod sufitem. Przed nimi jeszcze wielkie gotowanie w kuchni profesora i kolejna okazja, by  bez ograniczeń wykorzystać swoją wyobraźnię.

GALERIA