RADOŚĆ ŚWIĘTOWANIA

Nadchodzące Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas wspólnie przeżywanych tradycji oraz wspomnień o ważnych dla nas wszystkich chwilach. Spotykając się w wigilijny wieczór, czujemy, jak ważna jest ta bliskość, jak potrzebna jest nam symbolizowana przez światło nadzieja i powtarzane co roku rytuały: zielona, pachnąca lasem choinka, prezenty, dwanaście potraw, siano pod obrusem i puste miejsce przy stole dla niespodziewanego gościa, ale także serdeczne życzenia i dobre myśli o nieobecnych.

W kończącym się 2022 roku życzymy Uczniom, Absolwentom, Rodzicom, Przyjaciołom szkoły prawdziwej magii Świąt, bez pośpiechu, nadmiaru obowiązków, w zdrowiu i radości, dobra otrzymanego i ofiarowanego, wspaniałej bożonarodzeniowej atmosfery, bo nawet gdy pada deszcz, w naszej pamięci tego dnia „śnieży tak/jakby sfruwały anioły/na stoki i zbocza góry”, jak pisał  poeta w wierszu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA