SPOTKANIE Z BOGDANEM BIAŁKIEM

29 maja uczniowie EKOLI spotkali się z panem Bogdanem Białkiem - psychologiem, redaktorem naczelnym miesięcznika „Charaktery”, prezesem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego i współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W 2017 roku w kinach wyświetlano film „Przy Planty 7/9”, a jego głównym bohaterem jest właśnie Bogdan Białek, który jako pierwszy otwarcie zaczął mówić o pogromie kieleckim, otwierając  „puszkę Pandory", ponieważ przez dziesięciolecia był to w Polsce temat zakazany. Uczniowie  EKOLI, którzy wcześniej wzięli udział w projekcji filmu, mogli,  spotkając się z jego bohaterem, wysłuchać bardzo ciekawej rozmowy prowadzonej przez pana Andrzeja Polańskiego oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Artystyczny charakter spotkaniu nadały wiersze czytane przez Weronikę Wołkowską, Oliwię Pordzik i Mikołaja Niżyńskiego oraz grany przez Anię Cieplik na wiolonczeli motyw z filmu „Lista Schindlera”.