Prace plastyczne

Wystawa naszych prac - zapraszamy!

 ROK SZKOLNY 2018/2019

Autoportrety - karykatury klasy 2 

Prace uczniów tutaj i w GALERII

   

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Konstrukcje przestrzenne

Oto wystawa konstrukcji przestrzennych klasy 3a

   

  GALERIA

 Wiosna! 

Niepostrzeżenie nadeszła Pani Wiosna, ale czujna klasa 3b (choć mocno przerzedzona chorobami) nie zaspała i... uwieczniła Panią Wiosnę na portretach. Popatrzcie sami!  

   

   

Karnawał  

W styczniu, okresie karnawału, klasa 3b projektowała karnawałowe stroje. Niektórym fantazja płatała figla i wymyślony strój karnawałowy bardziej nadawał się na plażę... Ale cóż, wyobraźnia bez granic to skarb!   

   GALERIA

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową  

Oto przykłady konkursowych szopek uczniów klas 1-3:  

    - więcej szopek oraz zdjęcia zwycięzców konkursu w naszej GALERII - zapraszamy! 

Choinka  

Tuż przed świętami tablica plastyczna klasy 3b zaroiła się choinkami. Wszystkie pięknie ozdobione, kolorowe, pachnące. Cóż, idą święta, a klasa 3b o nich pamięta :) 

  

   

  

  

   

Idą Święta! 

Prace uczniów klasy 3a:

   

 

Mikołaj  

Jak co roku, klasa 3b z niecierpliwością wypatruje nadejścia Mikołaja. Aby czas szybciej płynął, dzieci narysowały portrety mikołajowe. Fantazji im nie brakowało! Popatrzcie sami:

    GALERIA 

Zapraszamy do lasu!

Zapraszają uczniowie klasy 3a:

   

   

Jesień powoli odchodzi...

Prace uczniów klasy 3a:

Znaczki z serii "Dzień Życzliwości i Pozdrowień"

W ramach trwającego aż tydzień w naszej szkole święta życzliwości, uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Ewą Czuszkiewicz, zaprojektowali i wykonali serię znaczków pocztowych. Bardzo trafnie oddają one ideę życzliwości. Oceńcie sami:

  i więcej w GALERII :)

Wehikuł czasu

Podobno naukowcom do tej pory nie udało się skonstruować urządzenia, które pozwalałoby na przenosiny w czasie. A klasie 3b się to udało! Popatrzcie na ich koncepcje...

  

  

  

Leń... 

Pod wpływem lektury wiersza Jana Brzechwy pt. Leń, klasa 3b wyobraziła sobie lenia. Popatrzcie na rysunki...

   

  GALERIA

Zawieszki

Uczniowie klasy 3b lubią czytać. Aby jednak poprawić komfort czytania, postanowili przygotować specjalne zawieszki informujące całe otoczenie, że aktualnie wyniesienie śmieci jest absolutnie niewykonalne, bo CZYTAM! Ale po czytaniu zawsze zostaje trochę czasu, więc na zawieszce z drugiej strony pojawiło się zaproszenie do wejścia do pokoju. Spróbujcie, to naprawdę DZIAŁA!

    GALERIA

ROK SZKOLNY 2016/2017

Prace węglem
Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych węglem, tu i w naszej galerii. Autorzy - uczniowie klasy 2a :)

   

Czym na wakacje?

Wakacje tuż, tuż... Nic więc dziwnego, że klasa 2b podjęła temat wakacyjnego transportu. Ale nie byle jakiego! Dzieci wymyślały różne nietuzinkowe metody przemieszczania się w przestrzeni. Wszystko co nie było zabronione, było dozwolone. W ruch poszła fantazja dzieci. Oj, gdyby choć małą część tych pomysłów można było zrealizować...!!! Rośnie nam wspaniałe pokolenie fantastów. Sami popatrzcie:

    GALERIA

Muminkowi ulubieńcy 

Dzieci z klasy 2b zakochały się w Muminkach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie drobny szczegół: miłością otoczyły nie samego małego Muminka lecz jego przyjaciół! Klasowe głosowanie wykazało dobitnie, że dzieci wielbią Małą Mi, Włóczykija, Paszczaka, a nawet Bukę! Każdy narysował swojego ulubieńca i dodał krótki opis. Popatrzcie i poczytajcie, zapraszamy: 

     GALERIA

Wschody i zachody słońca autorstwa uczniów klasy 2a: 

      - więcej prac w galerii

Patyczaki, czyli figury geometryczne i nie tylko, w wykonaniu klasy 1: 

    

    

    

Emocje towarzyszą nam od urodzenia. I te dobre i te złe. Nie unikniemy ich. Klasa 2b spróbowała narysować swoje własne - emocje dziecka 7-8 letniego - a następnie nazwać je i zrobić z kolorowego papieru znak swoich emocji. Jak wyszło, popatrzcie sami. Jak dla nas - BOMBA! 

              

Prezentujemy wigilijne prezenty dla rodziców przygotowane przez uczniów klasy 2b - PUDEŁKA RODZINNE NA DOBRE SŁOWA I ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. Idea jest taka, że do Wigilii dzieci zbierają od rodziny i same piszą miłe słowa i życzenia dla każdego członka rodziny. Wszystkie karteczki trafiają do pudełka ozdobionego przez dzieci. Po wieczerzy wigilijnej rodzina zasiada w kręgu i na głos czyta te miłe słowa. 

   - więcej pudełek w galerii

Klasa 2b pod kierunkiem pani Moniki Kłoczko zdradzała swoje upodobania kulinarne, ale w języku angielskim. Zdrowo i kolorowo:

             

Okrągły roczek to aż 12 miesięcy. Kolejność to ważna, ale i bardzo trudna sprawa. Ale nie dla 2b. Po wykonaniu TAKIEGO kalendarza już nikt nie pomyli września z listopadem! Całość w galerii, a poniżej przykłady naszych prac:

    

  

Klasa 2a, nie zważając na deszczową aurę, dostrzega i zachwyca się pięknem jesieni. Kolorowe liście na drzewie, rozbrykane, radosne  warzywa i owoce przypominają dzieciaki z naszej klasy. Każdy  inny, niepowtarzalny, a razem tworzą barwną, całkiem już nieźle zgraną drużynę. A że czasami rozbrykane...? Nadają się  do schrupania... jak jesienne przysmaki. Świeże, słodkie i zdrowe. Mówią, że p. Marta wyciska z nich wszystkie soki. "No tak -  wszystko co najlepsze...", odpowiada  wychowawczyni:

   

English and Art - nasze miasto, "Our Town" w wykonaniu klasy 2a:

   

Uczniowie klasy 2a ilustrują legendy wrocławskie:

       I więcej w galerii.

Klasa 2b zajęła się na poważnie książkami. Nie tylko przynieśli z domów swoje ulubione i zachęcali kolegów do ich przeczytania, ale także pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz odbyli niezapomnianą wędrówkę w głąb książek w szkolnej bibliotece. Każdy już umie odnaleźć poszukiwaną książkę, kierując się jej autorem. Dzieci z wielkim zapałem projektowały także swoje własne okładki książek. Zapraszamy do galerii

    

Pozostając przy leśnych tematach, prezentujemy prace klasy 2a pt. "Warstwy lasu", tutaj i w galerii

  

W ramach projektu edukacyjnego pt. "Rok w lesie", klasa 3 wykonała pracę, której tematem były leśne zwierzęta

 Zapraszamy do obejrzenia prac trzecioklasistów w galerii.

Każdy z nas ma swoje skarby. Zwłaszcza dzieci mają ich zwykle bardzo wiele. Czasem jest to kawałek sznurka, kolorowe piórko, patyczek wykrzywiony starością. Wszyscy potrzebujemy więc skarbca w którym można dobrze ukryć nasze skarby. Dlatego na zajęciach projektowych w klasie 2b, dzieci będące za pan brat z fantazją, przeobraziły zwykłe szare torebki z uszami na ... barwne skarbczyki. Kilka prac do obejrzenia poniżej, a reszta w galerii - zapraszamy.

     

I jeszcze w temacie wakacji i klimacie wspomnień - prace klasy 2b "Nasze wakacje":

       Więcej prac - tradycyjnie w galerii :)

Klasa 2a prezentuje "Krajobraz nadmorski":

          Wszystkie prace w naszej galerii

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Wreszcie WAKACJE! Oto wspólna praca plastyczna uczniów klasy 1b wykonana na zakończenie roku szkolnego:

 

Dzień Rodziny klasa 1b uczciła wydaniem pierwszego tomu "Sagi Rodzinnej":

      Więcej w naszej galerii, a tu jeszcze kilka słów o samym Dniu Rodziny w klasach 1-3:

16 czerwca odbyło się w auli szkoły spotkanie z okazji Dnia Rodziny. To wspólne święto będące połączeniem Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty zgromadziło tłumy rodziców, a nawet dziadków. Bardzo bogaty program przygotowany był przez wychowawczynie klas oraz warsztatowca prowadzącego zajęcia teatralne. Nie zabrakło wierszy i piosenek, żartobliwych wywiadów z rodzicami na temat ich dzieciństwa, sztuk teatralnych w wykonaniu każdej z klas, pokazów zumby. Każdy rodzic otrzymał także prezent od dziecka. Na zakończenie, wszyscy zostali zaproszeni na ucztę.

Klasa 1b pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz w nieco niekonwencjonalny sposób uczciła jubileusz 25-lecia szkoły. Dzieci z 1b uruchomiły wyobraźnię i wykonały swoje portrety ..... za kolejne 25 lat, czyli na następne 25-lecie szkoły. Niektórzy byli nawet bardzo podobni... 

      Zapraszamy do obejrzenia pozostałych prac w galerii!

Uczniowie klasy 1a dla Tatusiów:

 

  Więcej laurek w galerii

Album lektur klasy 1a:

      

    Więcej zdjęć w naszej galerii

A oto prace plastyczne klasy 1a na temat "Zwierzęta w malarstwie", inspirowane wizytą w Muzeum Narodowym, podczas której dzieci wyszukiwały zwierzęta na obrazach w całym muzeum :)

        

24 maja uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. "W świecie baśni Andersena", a klasy 1a i 1b zorganizowały wystawę prac plastycznych zatytułowaną "Moja ulubiona baśń Andersena":

     

Więcej baśniowych prac oraz zdjęcia z konkursu w galerii - zapraszamy!

Oto najnowsze prace plastyczne uczniów klasy 1a - Wiosna, Kukuryku na ręczniku, Cudaczek Wyśmiewaczek i Dzień Mamy:

   
Zapraszamy do obejrzenia prac również w galerii!

10 maja klasa 1b uczestniczyła po raz kolejny w interaktywnych zajęciach w MultiCentrum. Tym razem temat brzmiał... brzęcząco: "Co brzęczy w trawie?". Dzieci miały okazję poznać owady, ich budowę, pełnione funkcje oraz rolę w życiu człowieka i zwierząt. Wyświetlane slajdy z komentarzem były świetnym materiałem poglądowym i być może teraz już nikt nie pomyli świerszcza z konikiem polnym, bo to inne owady! Najbardziej jednak rozpracowanym na zajęciach owadem była pszczoła - owad wyjątkowy nie tylko ze względu na pisownię. Dzieci na komputerach rysowały pszczele ule, a następnie z klocków k'nex budowały nieistniejące w realu owady. I znów pracami dzieci udowodniły swoją nieograniczoną wyobraźnię. Popatrzcie na zdjęcia:

     

i więcej w galerii :)

Klasa 1b powitała pierwsze ciepłe dni, ptakami z bibuły i opisem ptasich obyczajów. Wyobraźnia dzieci jest niezwykła. Każdy ptak jest inny. I niech tak zostanie.. Więcej prac w galerii.

 

Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Na zajęciach Koła Plastycznego dzieci z klas 1, 2, 3 przy pomocy odcisków własnych palców, malowały farbami zwierzęta.

   

Klasa 1b stworzyła również galerię zajączków i jajeczek wielkanocnych:

   

Zobacz więcej wielkanocnych prac klasy 1b

Bardzo Ważne Osoby lub Portrety Pół na Pół klasy 1b (więcej w naszej galerii):

     

A teraz prezentujemy kolejne prace klasy 1a: akwarium, kolorowe przyrządy do ważenia i mierzenia, wystawę literek, kwiatki dla Babć i Dziadków oraz ich portrety:

         

Więcej prac w galerii :)

Czarodziejska moc guzika w opracowaniu uczniów klasy 1b :)

    

  

Bajkowo-zimowo - prace uczniów klasy 1b

  

  

  

Artystyczne portrety Babć i Dziadków dzieci z klasy 1b

     

     

     

     

 

Zbliżający się czas panowania Mikołaja, skłonił dzieci z klas 1-3 z koła plastycznego do wykreowania wizerunku Mikołaja. Klasa 1b dodała jeszcze do tego rysunki siedzib Mikołaja. Fantazji im nie brakowało...

          

20 października 2015 uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach w Multicentrum, gdzie - na kanwie książki Marcina Brykczyńskiego "Czarno na białym" - projektowali na komputerach czarno-białe kociaki. Zobaczmy, co z tego wyszło... 

 

Zapraszamy do galerii, gdzie prezentujemy prace plastyczne uczniów klasy 1a oraz uczniów klasy 2 :)

 

A to nasza pani właśnie... mówią maluchy z klasy 1b i mozolnie rysują portret wychowawczyni. A że różnie im to wychodzi? Ba, to dopiero pierwszy tydzień ich nauki w szkole...

A to my, klasa 1b SP EKOLA: 

Klasa 1b wspomina wakacje :)

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji