Teksty

Zapraszamy do lektury :)
ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Klasa 3b - prawa dziecka, zachęcamy do lektury!

Dzieci z klasy 3b wzbogaciły kultową książkę "Mały Książę" o nowe rozdziały. Wyobraźnia podpowiedziała im, jaką jeszcze planetę odwiedził Mały Książę podczas swojej wędrówki w Kosmosie. Poczytajcie i spójrzcie na portrety Małego Księcia w naszej galerii :)

 

W Dniu Kobiet, chłopcy z klasy 3b, nie zapomnieli o swoich koleżankach. Każda otrzymała wraz z życzeniami, poduszkę z okazjonalnym wierszykiem, tulipana oraz słodycze. Dodatkowo, Feluś i Eryk przynieśli dla koleżanek czekoladki i ptasie mleczko. Mam nadzieję, że poduszki nie posłużą dziewczynom do spania na lekcjach ! :) Pod wpływem emocji związanych z obchodami Dnia Kobiet, klasa wydała kolejną już gazetkę, zatytułowaną "Sekrety Dnia Kobiet". Dużo w niej humoru, ale i prawdy... Poczytajcie.

GALERIA

Wartko potoczyła się opowieść Eryka z klasy 3b na temat egzotycznej podróży na Sri Lankę. A co dzieci zapamiętały z prezentacji? Poczytajcie:

  - więcej tekstów w GALERII :)

Klasa 3b pilnie sprawdzała, czy REKLAMY kłamią. Różnie to wygląda w życiu. Ale NASZE reklamy na pewno mówią prawdę. Sprawdźcie sami:

    GALERIA

Pisanie ZAPROSZEŃ, to wielka sztuka. Ale klasa 3b ma już tę umiejętność świetnie opanowaną. Popatrzcie sami, aż wstyd odmówić i nie przyjść... :)

    GALERIA

Znaki zodiaku, to rzecz ważna. Także dla dzieci z 3b. U progu Nowego Roku, każdy się zastanawiał, spod jakiego jest znaku zodiaku i jakie ma cechy charakteru. Oj, nie jest łatwo pisać o sobie... Poczytajcie sami.

                                                                                                                             ... i więcej w GALERII :)

Oto okolicznościowa gazetka klasy 3b - "Mikołajowe Sekrety", miłej lektury :)

   

A tak rodzi się poezja: uczniowie klasy 3b natchnieni weną twórczą, zastąpili poetów - Danutę Wawiłow i Elżbietę Pałasz - i napisali ciągi dalsze ich dwóch wierszy. Poczytajcie i oceńcie sami...

    

      

  

W Dniu Nauczyciela klasa 3b fantazjowała jakby to było, gdyby to oni byli nauczycielami i nauczycielkami. Poczytajcie...

  

  

  

  

   

  

  

Klasa 3b postanowiła w nieco żartobliwy sposób przypominać młodszym kolegom o konieczności systematycznego mycia rąk po wyjściu z toalety. Każdy napisał hasło-rymowankę i opatrzył ją rysunkiem. Rekordziści napisali po 4 wierszyki. Wszystkie prace zawisły na drzwiach szkolnej toalety. Już są widoczne pierwsze efekty – ilość zużywanego papierowego ręcznika uległa podwojeniu.

  

     

    

  

     

Pod wpływem przejmującej lektury o 1.09.1939’ dzieci z klasy 3b postanowiły zostawić po sobie ślad dla przyszłych pokoleń. Przy pomocy pana Zbyszka, konserwatora, wkopaliśmy głęboko pod ziemię słoik z listem oraz rysunkami wszystkich dzieci z klasy 3b. O czym pisaliśmy i rysowaliśmy? Poczytajcie. Zapraszamy!

GALERIA

ROK SZKOLNY 2016 / 2017

 

Klasa 2b zafascynowana książkami Justyny Bednarek o przygodach dziesięciu skarpetek, postanowiła pomóc nieco autorce. Każde dziecko napisało własną przygodę skarpetki-wędrowniczki. Pojawiły się więc niesamowite zupełnie historie skarpetek-turystów, skarpetek-rozrabiaków i inne. Obowiązkowo także w pracy musiał być rysunek bohaterki opowiadania. Popatrzcie sami na fantazje dzieci z klasy 2b:

      GALERIA

Klasa 2b tak, jak w czasie Białej Szkoły, dzielnie i pilnie pisała dziennik z Zielonej Szkoły. Dzięki temu powstał dokument na miarę Gala Anonima. A działo się, oj działo dużo w kwietniu w Krośnicach... Kto ciekawy niech poczyta, zapraszamy.  

  więcej w GALERII

Dzieci z klasy 2b spędziły razem z kolegami z klas 2a i 3 cały tydzień na Białej Szkole w Czarnej Górze (zdjęcia tutaj). Prócz zabawy na śniegu i intensywnej nauki jazdy na nartach, codziennie pisały własny Dziennik z podróży. Tym sposobem powstało 13 historycznych zapisków małych podróżników plus 1 wychowawczyni, przeznaczony dla tych, którzy nie pojechali z klasą. Poczytajcie jak było.... 

   

A pozostałe relacje w galerii - zapraszamy!

Klasa 2b wiele obiecywała sobie po Sylwestrze. Planów nie brakowało. Chociaż życie (i senność) nieco zmodyfikowało ambitne zamierzenia, jednak ogólnie rzecz biorąc, Sylwester 2016/2017 uznany został przez młodzież z klasy 2b za nader udany. Posłuchajcie ich zwierzeń... :) 

          

Tradycyjnie klasa 2b zaprasza również do lektury gazetki okolicznościowej pod tytułem "Mikołajowe Sekrety":

 

Klasa 2b miała rzadką okazję zamienić się w bajkopisarzy. Każde dziecko dostało mikołajowy tekst, ale niedokończony. Zadaniem było napisanie ciągu dalszego. Dzieciom zadanie bardzo się spodobało. Niektórzy rozpisali się na 4 strony! Poczytajcie... Część prac tutaj, reszta w galerii.

         

Klasa 2b wraz z wychowawczynią Ewą Czuszkiewicz zastanawiała się, JAK i CO mówić innym, aby było im miło. I to nie tylko z okazji Dnia Życzliwości. Poniżej próbki dzieci:

        Więcej poczytacie w galerii, zapraszamy!

Sztuka zapraszania to wielka umiejętność. Dla klasy 2b to już drobnostka. Cała klasa przygotowała teksty zaproszeń dla różnych osób i na różne imprezy. Popatrzcie:

        Więcej zaproszeń w galerii :)

Prezentujemy Jesienną Gazetkę klasy 2b:

        

... i więcej gazetek w galerii :)

Aby poznać tajniki pisania ogłoszeń, klasa 2b założyła Tablicę Ogłoszeń, na której każdy uczeń zamieścił wymyślone i napisane przez siebie ogłoszenie. Treść była dowolna, jednak budowa ogłoszenia już nie. Ginęły więc pieski i kotki, plecaki i inne niezbędne do życia rekwizyty. Zabawa? No, może i zabawa, ale przede wszystkim nauka pisania ogłoszenia. Może się przydać? Któż to wie...

 

     

Zapraszamy do galerii, gdzie znajduje się więcej naszych ogłoszeń :) 

Klasa 2b z radością przedstawia Pierwszą Gazetkę Okolicznościową 2016/2017: Wakacje? A to historia

 

ROK SZKOLNY 2015 / 2016

 

Klasa 1b uczciła Dzień Kobiet przygotowując między innymi gazetkę okolicznościową - do poczytania tutaj, zapraszamy!

 

Sekrety ma każdy z nas. Mikołaj także. Młodzi odkrywcy z klasy 1b postanowili je wyciągnąć na światło dzienne. Napisali okolicznościową gazetę, którą zatytułowali po prostu "MIKOŁAJOWE SEKRETY". Miejmy nadzieję, że te poufne informacje, które wyciekły wbrew woli i wiedzy Mikołaja, nie przyczynią się do reglamentowania prezentów na 6 grudnia... Poczytajcie.

 

Listopadowy Dzień Życzliwości stał się dla klasy 1b oraz dla klasy 2 inspiracją do napisania bajki...

Utwór pod tytułem Królestwo Życzliwości, czyli krótka bajka o tym, jak być powinno autorstwa uczniów klasy 1b do pobrania tutaj i bajka klasy 2 pod tytułem Przyjaźń bez granic - tutaj. Życzymy przyjemnej lektury!

Gazetkę okolicznościową klasa 1b przygotowała także z okazji Dnia Nauczyciela.

Zapraszamy do pobrania pliku :)

Oto jak klasa 1b uczciła Dzień Chłopaka:

Po pierwsze gazetka okolicznościowa do pobrania tutaj :) A ponadto wiersz na cześć chłopców:

9 września wszystkie klasy Edukacji Wczesnoszkolnej po raz pierwszy pojechały na basen do aquaparku. Wyprawie towarzyszyły wielkie emocje... rodziców, które udzieliły się także dzieciom. Pytaniom nie było więc końca. A jak było?

Klasa 1b ochoczo podzieliła się swoimi uwagami: "Na basenie pływaliśmy na plecach i na brzuchu. Pływaliśmy krótko. Było super fajnie. Najlepiej to było juz na końcu bo były takie tam różne zabawy morskie. Pływaliśmy w Strefie Malucha, ale naprawdę to nie było dla maluchów tylko dla nas. Na basenie jest niedobra woda. Nie piłem jej, ale wyglądała mi na niezbyt dobrą. Dlaczego takie baseny są tylko raz w tygodniu? I w dodatku na sam koniec lekcji w szkole?"

ROK SZKOLNY 2014 / 2015

 

Nie ma w dziecięcym słowniku wyrazów słowa piękniejszego niż WAKACJE. Nieprzebrane rzesze dzieci i młodzieży w piątek 26 czerwca z ulga usłyszą ostatni w tym roku dzwonek szkolny. A kiedy wybrzmią ostatnie słowa przemówienia Dyrektorów, ostatnie bukiety znikną ze sceny, a świadectwa z czerwonymi paskami zajmą godne im miejsca w torebkach mamuś, wtedy wiadomo, że NARESZCIE zaczęły się WAKACJE.

Kilkoro uczniów klasy 3 zdradza nam, co będą robić w trakcie wakacji. Posłuchajmy...

Święto trochę zapomniane, przykurzone i - co tu kryć - będące w cieniu Święta Mamy - Dzień Taty. Obchodzone 23 czerwca. Klasa 3 nie zapomniała w tym dniu o swoich tatusiach. Każdy z nich otrzymał laurkę wypisaną wierszem, własnoręcznie przez swoją pociechę, mnóstwo życzeń, całusów i zapewnień, że wcale a wcale nie są mniej ważni od mamy. Dołączamy się do tych życzeń. 100 lat!

Prezentujemy przykładową laurkę i kilka portretów tatusiów:

       

W czasie obchodów Światowego Dnia Książki, klasa 3 opracowała w żartobliwej formie „przykazania” dla dzieci: „JAK KOCHAĆ KSIĄŻKI”. Pojawiły się one w szkolnej bibliotece.

Oto kilka wybranych:

MAKSIO OLIWA: Tak, jak lubisz swoje nogi, tak też szanuj moje rogi.

MARTYNA KANURSKA: Nie dotykaj mnie brudnymi rękami, a będę ci służyć całymi latami.

JANEK KONIECZNY: Czytajcie mnie chłopcy i dziewczynki, Bo otwieram wyobraźni skrzynki. Historii mam w sobie wiele i zawsze was rozweselę!

MAX HARTL: Jestem małą, żółtą książką, bierz mnie tylko czystą rączką!

OLA BŁACHNO: Ja książka z papieru jestem cała, dlatego niezbyt wytrzymała. Szanuj więc mnie kolego, bo dla czytelnika jestem niejednego!

HANIA ORCZYK: Czytajcie mnie, dzieci, czas wtedy miło leci…

MATEUSZ LIZUREJ: Dzieci, dzieci szanujcie mnie, bo długo cieszyć was chcę!

JANEK FAMULSKI: Nie wyrzucaj do śmieci, moich ładnych stronek, daj innemu dziecku, umilę mu dzionek!

Tematem pracy uczniów klasy 3 była Rodzina.

W opisach dzieci pojawiali się dziadkowie, babcie, ciocie, mamy i tatusiowie oraz kuzyni. Te barwne opisy pokazują, jak bystrymi obserwatorami są nasze dzieci. Poczytajmy niektóre …

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji