Biblioteka

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy około 1490 woluminów. Posiadamy bogaty i nowoczesny księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzą encyklopedie ogólne i specjalistyczne, leksykony, słowniki językowe i rzeczowe, przewodniki, informatory, wydawnictwa albumowe, atlasy, podręczniki, publikacje naukowe oraz popularnonaukowe z zakresu historii i teorii literatury, historii, ekonomii, politologii, psychologii, filozofii, teorii wiedzy, geografii, biologii, chemii, fizyki, filmu, sztuk pięknych oraz teatru. Znaczna część wymienionych pozycji to publikacje anglojęzyczne, z których korzystają uczniowie i nauczyciele dwujęzycznych oddziałów Liceum oraz klas z programem Matury Międzynarodowej.

Biblioteka gromadzi zbiory audiowizualne: egzaminy Cambridge, ekranizacje lektur szkolnych, filmy przyrodnicze, historyczne oraz z innych dziedzin nauki.

W zbiorach literatury pięknej dominują lektury szkolne, ponadto bogaty księgozbiór arcydzieł literatury światowej XIX i XX wieku, książki „poczytne”, a także literatura piękna w językach obcych.

W bibliotece znajduje się dział pedagogiczny, a w nim książki z zakresu wychowania, nauczania, psychologii, pedagogiki, itp.

Księgozbiór wzbogacany jest regularnie nowościami czytelniczymi. Są to głównie pozycje, które cieszą się uznaniem zarówno krytyków, jak i czytelników.

Usługi:
  • wypożyczanie książek z literatury pięknej i popularnonaukowej oraz lektur szkolnych;
  • udostępnianie na miejscu słowników, encyklopedii ogólnych i specjalistycznych oraz opracowań dotyczących różnych dziedzin wiedzy;
  • wypożyczanie materiałów audiowizualnych i innych pomocy dydaktycznych do klas, świetlicy szkolnej i kół zainteresowań;
  • fachowe doradztwo informacyjne w zakresie doboru i wyszukiwania piśmiennictwa na konkretny temat;
  • popularyzacja czytelnictwa: lekcje biblioteczne, imprezy czytelnicze, wystawy okolicznościowe;
  • dostęp do Internetu.

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 09:00 – 14:00
Wtorek 09:00 – 14:00
Środa 09:00 – 14:00
Czwartek 09:00 – 14:00
Piątek 09:00 – 14:00

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji