GLOBAL POLITICS W DZIAŁANIU

W dniach 25-28 listopada 2022 roku we Wrocławiu odbyła się doroczna konferencja WrocMUN 22. Reprezentantami Dwujęzycznego LO EKOLA byli uczniowie z klas DP1 i DP2, którzy wzięli udział w obradach dotyczących kilku obszarów tematycznych:

Futurystyczna Rada Bezpieczeństwa – temat: „2050. Upadek UE w świetle rosyjskiej ekspansji”

Batu Erdemir – przewodniczący, Giacomo Preto – delegat

Międzynarodowy Trybunał Karny – temat: „Prokurator przeciw Philip Kipkoech Bett”

Amelia Lachowska – delegatka (nagrodzona tytułem „Best Delegate”)

Rada Ekonomiczno-Społeczna – temat: „Walka z ekonomicznymi i społecznymi implikacjami wzrastającej inflacji”

Maciej Zakowicz – delegat

ICAO – Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego

Maja Michalska – delegatka, Zuzanna Mańdziak – delegatka

Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konferencji, interesujących wystąpień i zaangażowania!