DZIEŃ OTWARTY W EKOLI

W słoneczną kwietniową sobotę 13 kwietnia 2024 roku młodzież i kadra Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA, szeroko otwierając szafirowe drzwi szkoły, z radością oczekiwała zainteresowanych nauką w programie Matury Międzynarodowej uczniów i ich rodziców, aby pokazać im szkołę, opowiedzieć o niej i przede wszystkim porozmawiać o tym, dlaczego EKOLA to miejsce otwarte i edukacyjnie atrakcyjne. Ekolowa społeczność sumiennie i kreatywnie przygotowała to spotkanie, kolorowo i pomysłowo dekorując szkołę, przygotowując materiały promocyjne, inspirujące gazetki, a także słodki poczęstunek. W wyznaczonych klasach na gości czekali uczniowie z nauczycielami przedmiotów oraz panie dyrektor szkoły i sekretarz, wszyscy otwarci na pytania i rozmowę. Przedstawiano zainteresowanym uczniom i ich rodzicom informacje o rekrutacji, formach nauki, programie, a także kursie literatury polskiej czy angielskiej, teorii wiedzy, o nauce języków obcych, projektach teatralnych, integracji. Można było także obejrzeć chemiczne doświadczenia czy też mając starszych kolegów za przewodników po prostu zwiedzić szkołę od piwnicy po poddasze. Ze spotkania zadowoleni byli i goście, i gospodarze, a to dzięki wspaniałej atmosferze oraz pełnej informacji o pracy i nauce w EKOLI. I za ten wspaniały, wspólny dzień wszystkim dziękujemy szczególnie gorąco.

Dzień Otwarty 2024 / Open House Day 2024

Wszystkich zainteresowanych liceum z programem Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate Diploma Programme) zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym EKOLA - 13 kwietnia 2024, godz. 10:00-13:00, ul. Ojca Beyzyma 17.

We warmly invite everyone interested in high school with International Baccalaureate Diploma Programme to our Open House Day - 13th April 2024, at 10:00-13:00, EKOLA Bilingual High School, Ojca Beyzyma street 17.

ŚWIĄTECZNIE, ZIELONO, PIĘKNIE...

Wielkanoc to czas wspólnej radości i nadziei, święto, które przypomina piękną polską tradycję i pozwala w naszym codziennym zabieganym życiu na chwile refleksji i ciszy. Spotkanie przy  wielkanocnym stole, bliskość i rodzinne współbycie czy wiosenny spacer przynoszą spokój, krzepią i cieszą.
Życzymy Rodzicom, Uczniom, Przyjaciołom szkoły wielu dobrych wielkanocnych przeżyć, zdrowia, pomyślności, optymizmu, a także kolorowych pisanek, smacznych mazurków, pachnących  hiacyntów oraz wesołego Śmigusa-Dyngusa.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół EKOLA

HISTORYCZNE INSPIRACJE

Uczniowie klas pierwszej i drugiej w ramach lekcji historii poznają dzieje naszego kraju, regionu i miasta, odwiedzając różne wrocławskie instytucje kultury. W ostatnim czasie był to Ratusz oraz Panorama Racławicka, które dla wszystkich zwiedzających stały się inspiracją do rozmów o naszej przeszłości, pięknie architektury, polskim malarstwie historycznym, ale także o atrakcyjności Wrocławia dla turystów z całego świata. Funkcjonując na co dzień w miejskiej przestrzeni często zapominamy, że to także lekcja wielu wieków historii.

NIEZAPOMNIANY BAL

Drugi semestr ostatniego roku nauki klasy DP2 rozpoczął się Balem Maturalnym, którego poprzednie roczniki uczniów EKOLI nie organizowały już od dawna. 2 lutego 2024 roku uczniowie spotkali się na sto dni przed maturą dzięki organizacji imprezy przez Stanisława Bindugę-Gajewskiego, Batu Erdemira i Aleksandra Lęcznara, aby wspólnie bawić się i przeżywać swoją studniówkę. Zgodnie z tradycją bal rozpoczął zatańczony wspaniale przez młodzież i nauczycieli polonez.
Zabawa trwała aż do rana, ale wspomnienia o niej na pewno o wiele dłużej niż studniówkowa niezapomniana noc.