W ZIMOWY DZIEŃ „SEN NOCY LETNIEJ”

W mroźny grudniowy wieczór uczniowie z klas DP1 oraz DP2 obejrzeli w Teatrze Polskim inscenizację komedii Williama Szekspira „Sen nocy letniej” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Sztuka, której głównym wątkiem są miłosne perypetie trzech par bohaterów, zrealizowana w pięknej, baśniowej scenografii, z bogatą muzyczną oprawą oraz dynamiczną choreografią bawiła i zachwycała atmosferą fantastycznej, letniej nocy, kiedy wszystko jest możliwe i spełniają się sny. Dialogi kochanków, pełne mitologicznych aluzji oraz uniwersalnych motywów, przypomniały widzom, jakim geniuszem był Szekspir. Warto choćby przywołać słowa Tezeusza – bohatera  opowieści, że „Miłość w swej prostej i nieśmiałej mowie, powie najwięcej, kiedy najmniej powie”. Dla uczniów ta klasyczna inscenizacja komedii była na pewno dużym zaskoczeniem w kontekście wcześniej obejrzanych i bardziej awangardowych realizacji dramatów mistrza ze Stratfordu.