POSTAĆ W PRZESTRZENI. WARSZTATY TEATRALNE ROZPOCZĘTE

Po wakacyjnej przerwie uczniowie EKOLI powrócili do Wrocławskiego Teatru Współczesnego, aby w formie warsztatów kontynuować spotkania ze sztuką sceniczną. Zajęcia, które odbyły się 28 września, z pewnością podobały się wszystkim adeptom zgłębiającym tajniki gry aktorskiej. Zadaniem licealistów było stworzenie szczegółowego życiorysu wymyślonej postaci, aby następnie oddać jej charakter w zainscenizowanym przedstawieniu. Pomysły były różnorodne, uczniowie wcielali się między innymi w amerykańskich kulturystów, czy też pracowników budowy. Podczas prezentacji prowadząca warsztaty Katarzyna Migdałowska zadawała pytania, których celem było maksymalne doprecyzowanie kształtu postaci i typu jej osobowości. Na kolejnych zajęciach planowane jest dalsze kreowanie i tworzenie wokół nich przestrzeni scenicznej. Efektem pracy uczniów ma być przedstawienie teatralne, które zgromadzi na scenie wszystkie stworzone postaci.