DZIEŃ OTWARTY W EKOLI

W słoneczną kwietniową sobotę 13 kwietnia 2024 roku młodzież i kadra Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA, szeroko otwierając szafirowe drzwi szkoły, z radością oczekiwała zainteresowanych nauką w programie Matury Międzynarodowej uczniów i ich rodziców, aby pokazać im szkołę, opowiedzieć o niej i przede wszystkim porozmawiać o tym, dlaczego EKOLA to miejsce otwarte i edukacyjnie atrakcyjne. Ekolowa społeczność sumiennie i kreatywnie przygotowała to spotkanie, kolorowo i pomysłowo dekorując szkołę, przygotowując materiały promocyjne, inspirujące gazetki, a także słodki poczęstunek. W wyznaczonych klasach na gości czekali uczniowie z nauczycielami przedmiotów oraz panie dyrektor szkoły i sekretarz, wszyscy otwarci na pytania i rozmowę. Przedstawiano zainteresowanym uczniom i ich rodzicom informacje o rekrutacji, formach nauki, programie, a także kursie literatury polskiej czy angielskiej, teorii wiedzy, o nauce języków obcych, projektach teatralnych, integracji. Można było także obejrzeć chemiczne doświadczenia czy też mając starszych kolegów za przewodników po prostu zwiedzić szkołę od piwnicy po poddasze. Ze spotkania zadowoleni byli i goście, i gospodarze, a to dzięki wspaniałej atmosferze oraz pełnej informacji o pracy i nauce w EKOLI. I za ten wspaniały, wspólny dzień wszystkim dziękujemy szczególnie gorąco.