Niekończąca się opowieść

W tym roku odbyła się już dziesiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, a uczniowie IB i preIB po raz kolejny uczestniczyli w festiwalowych wydarzeniach: projekcjach adaptacji filmowych dzieł Sławomira Mrożka, Vladimira Nabokova, Fiodora Dostojewskiego, wykładzie o Tove Jansson, autorce sagi o Muminkach...

...ale przede wszystkim w prezentacjach, w czasie których polscy i zagraniczni pisarze czytali swoje utwory. Uczniowie nie zapomną na pewno spotkania z prozą Andrzeja Stasiuka, Eustachego Rylskiego, Han Kang czy Philipa Ó Ceallaigha. Wieczory w Kinie Nowe Horyzonty, w którym odbywał się festiwal, były magiczne, inspirujące i potwierdziły, że słowa opowieści w różnych językach brzmią tak samo pięknie.