Filmowe ślady czasu

Wspólne obejrzenie przez uczniów IB i preIB filmu Richarda Linklatera „Boyhood" to dobry wstęp do dyskusji w nowym roku szkolnym na temat dorastania, przekraczania granic, postrzegania czasu, smaku dzieciństwa czy rodziny.

„Boyhood" to nie tylko interesująca lekcja o życiu, ale także spotkanie z wartościową sztuką filmową. Młodzi ludzie z EKOLI zastanawiali się nad fenomenem realizowanego przez 12 lat filmu, ale przede wszystkim rozmawiali o kreacji głównego bohatera Masona, jego relacjach z rodzicami i rówieśnikami, a także o obrazie szkoły. Mimo że filmowe dzieło Linklatera to fikcja, można o tym zapomnieć i przeżywać doświadczenia bohatera jak własne. Uczniowie zapamiętali wiele filmowych dialogów jako mądre wskazówki na życie w trudnym okresie dorastania.