ZDROWE WARSZTATY

Czwartoklasiści pod opieką p. Anny Bocian i p. Moniki Kłoczko wzięli udział 21 września w warsztatach organizowanych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia odbyły się na Wydziale Nauk o Żywności. Uczniów podzielono na dwie grupy. Warsztaty „Droga do zdrowia, czyli piramida żywności” rozpoczęły się od prezentacji tematu, a następnie dzieci uczyły się planować posiłek zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, aby w dalszej części samodzielnie przygotować śniadanie z różnych produktów spożywczych. Zadanie wykonano znakomicie dzięki dobrym radom prowadzących zajęcia.

Warsztaty „Pij mleko, będziesz wielki” miały zachęcić uczniów do spożywania mleka i produktów mlecznych. Czwartoklasiści oznaczali zawartość wapnia w różnych napojach mlecznych i jogurtach, posługując się laboratoryjnymi technikami, i porównywali swoje wyniki z informacją producentów. Zajęcia miały atrakcyjną formę i miłych prowadzących je naukowców. Dla uczniów weryfikacja uczciwości producentów przetworów mlecznych to także ważna lekcja etyki w handlu.