DRUGOKLASIŚCI W GALERII SZTUKI

Spotkanie ze sztuką współczesną to doświadczenie, które wymaga nie tylko wrażliwości, ale także wiedzy. Dlatego wizyta 6 października w Galerii Sztuki Współczesnej Socato znajdującej się na placu Solnym i rozmowa z jej właścicielką p. Zofią Olesińską to dobry początek edukacji artystycznej uczniów klasy drugiej. Dzieci dowiedziały się wiele o etapach tworzenia obrazów, ich rodzajach, znaczeniu, obejrzały prace współczesnych artystów znajdujące się w galerii i mogły wybrać dzieło, które, ich zdaniem, zasługiwało na główną nagrodę. Dla drugoklasistów wyzwanie, jakie stawia przed publicznością współczesna sztuka, nie będzie już takie trudne.