CO NOWEGO W BIBLIOTECE?

Ostatnio w szkolnej bibliotece z inicjatywy p. Ewy Ściepuro odbyły się dwa ważne wydarzenia: 27 października uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki. Po części artystycznej i złożeniu przyrzeczenia stali się częścią czytelniczej społeczności EKOLI. Na pamiątkę otrzymali książki z serii „Czytamy bez mamy” oraz zakładki wykonane przez koleżanki i kolegów z klasy drugiej oraz trzeciej.

Dzień później odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów z klas 4-6. Tytuł Mistrza Czytania zdobyła Weronika Wołkowska z klasy 4, natomiast Jan Wróbel z klasy 5a zdobył miejsce drugie, a jego kolega Mikołaj Pietkun był trzeci. Nagrodzeni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!