W MUZEUM WSPÓŁCZESNYM NIE TYLKO O ZIEMI

Uczniowie klasy 1b pod opieką p. Ewy Czuszkiewicz uczestniczyli w Muzeum Współczesnym w jesiennych warsztatach związanych z ziemią, dla których kontekstem były dwie wystawy: „Nowa sztuka dla nowego społeczeństwa” i „W Ziemi”. Pierwsze spotkanie to odkrywanie przez dzieci przemian i procesów życiowych zachodzących w Ziemi. Stało się ono inspiracją do twórczej zabawy. Kolejne warsztaty miały formę animowanej zabawy w interaktywnej przestrzeni Samoobsługowego Muzeum. Dzieci wysłuchały w ciemności legendy o oddechu Ziemi, a następnie z czarnej, miękkiej tkaniny wykreowały na ścianach postać Czasu oraz z różnych materiałów – przytulanki. Warsztaty w Muzeum Współczesnym są dla najmłodszych interesującą formą rozwijania wyobraźni, kreatywności i umiejętności mądrej zabawy.