„SKARPETY I PAPILOTY”, CZYLI O DOMOWYCH OBOWIĄZKACH W TEATRZE

26 listopada uczniowie klas pierwszych obejrzeli w Teatrze Lalek spektakl autorstwa Julii Holewińskiej „Skarpety i papiloty” w reżyserii Tomasza Mana, pełen wesołych piosenek, ale i mądrych tematów z życia dzieci. Było to też teatralne podsumowanie zajęć wprowadzających litery M i T. „Skarpety i papiloty” to jeden dzień z życia Tatylisa, który musi poradzić sobie z domowymi zajęciami, gdy Mama postanawia iść do pracy. Na przykładzie rodziny Lisów spektakl pokazał dzieciom, że w rodzinie powinno się wspólnie ustalać podział obowiązków. Zakończenie historii jest szczęśliwe, bo bohaterowie porozumieli się, a dzieci, wspominając przedstawienie w rozmowach z rodzicami, na pewno podjęły temat społecznych stereotypów.