WIGILIA NAJMŁODSZYCH

Tradycja spotkań wigilijnych jest dla społeczności EKOLI bardzo ważna, dlatego Wigilia najmłodszych, która odbyła się 18 grudnia, zgromadziła w szkolnej auli oprócz uczniów wielu rodziców, dziadków, nauczycieli.

Najpierw trzecioklasiści wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój kolędą wygraną na chromatycznych dzwonkach (nieco później zaprezentowali oni „Jasełka”). Najmłodsi uczniowie przedstawili teatralne etiudy „Życzenia świąteczne”, a drugoklasiści „Bałwany”. Najważniejsza część spotkania to opłatek, najpiękniejsza to wspólne kolędowanie, a najsmaczniejsza – poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wśród gości był pan Idryssa Sanoggo z dziećmi, którego zachwyciła uroczystość, ale na pewno nie był jedyny.