WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

Czterodniowa wycieczka do Warszawy uczniów z klasy piątej i szóstej pod opieką p. Anny Bocian, p. Magdaleny Durkowskiej, p. Arkadiusza Ściepuro to niezapomniane wrażenia, emocje i lekcje historii. Różnorodny program obejmował nie tylko zwiedzanie zabytków stolicy, Starówki, Zamku Królewskiego, nowoczesnego Stadionu Narodowego, ale także wizytę w Sejmie i Senacie. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach w Muzeum Powstania Warszawskiego i w Centrum Nauki Kopernik.

Wspaniałe widoki Warszawy oglądali z tarasów widokowych Pałacu Kultury i Nauki. Ostatni dzień pobytu to „wizyta u króla” w Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie, czyli nietypowa, ale bardzo interesująca lekcja historii. Bogaty program pobytu w Warszawie zainspirował uczniów do wielu rozmów o dziejach miasta, ale także do nawiązania wielu nowych przyjaźni, którym sprzyjała wspaniała atmosfera wycieczki.