PODWODNY ŚWIAT

Interaktywne zajęcia w MultiCentrum 2 to zawsze aktywne i kreatywne formy pracy z najmłodszymi. Ten rok szkolny uczniowie z klas 1-3 rozpoczęli od zaznajomienia się z podwodnym światem. Poznali historie budowli zlokalizowanych w różnych miejscach globu, obejrzeli interesujące slajdy, a potem tworzyli podwodne dźwięki.

Prowadzący zajęcia p. Mateusz Ryczek nawiązał w czasie zajęć do muzyki Szopena, a dzieci, słuchając utworu wielkiego kompozytora, ozdabiały, pracując przy komputerach, podwodne pomniki artysty. Druga część zajęć odbyła się w bibliotece. Uczniowie po prezentacji utworu „4 zwykłe miski” tworzyły z połówek kół szarego papieru małe dzieła sztuki (latające pojazdy, zabawki, maszyny). Wyobraźnia najmłodszych przekraczała wszelkie granice i mali artyści funkcjonowali niczym uczniowie z „Akademii Pana Kleksa”.