ROGATE OWCE W LĘDZINACH

W połowie września uczniowie klas 1-3 wzięli udział w autokarowej wycieczce do ekologicznego gospodarstwa p. Beaty Piekalskiej „Rogata Owca w Lędzinach”, położonego w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy. Rogate owce rasy amerykańskiej, gęsi owsiane, baran Franek, psy pasterskie, kury zielononóżki, ryby to atrakcyjni i sympatyczni mieszkańcy gospodarstwa.

Ale najważniejszymi punktami pobytu w Lędzinach były warsztaty filcowania wełny i pieczenia bułek w tradycyjnym starym piecu. Wspaniały poczęstunek (pyszne przetwory, dżemy), dobra pogoda i piękna okolica dopełniły udaną wycieczkę, która dla dzieci z EKOLI była miłym wspomnieniem wakacji.