KRZYCKI KONKURS SCENEK

30 maja 2014r. już po raz jedenasty ZS EKOLA był organizatorem Krzyckiego Konkursu Scenek w Języku Angielskim pod patronatem DODN, w którym wzięli udział młodzi aktorzy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, Szkoły Podstawowej nr 39, Gimnazjum nr 1 i nr 17 we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej SP oraz gimnazjaliści z klasy 1a i 1b.

Jury doceniło doskonałe przygotowanie językowe i aktorskie uczennic z gimnazjum ze Zgorzelca, przyznając im I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych za scenkę „The Shoe Stall”. Wyróżniono też aktorów z Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu za przekonująco zagraną scenkę „Court Charades”. Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 za przedstawienie „Thumbelina”. Dzięki barwnym kostiumom i pięknej scenografii przenieśliśmy się w baśniowy świat Calineczki.