TAJEMNICE ALCHEMII

Trzecioklasiści pod opieką p. Marty Borzęckiej odkryli 22 maja 2014r. tajemnice alchemii w Muzeum Farmacji. W czasie zajęć uczniowie poznali prapoczątki współczesnej chemii, które związane były z praktykami średniowiecznych alchemików. W części praktycznej lekcji dzieci przygotowywały naczynia z gliny – kubki, miski, moździerze, fiolki, kolby – techniką wałeczkową oraz walcową. Zostały także wtajemniczone w alchemiczne symbole, które mogły wykorzystać przy ozdabianiu swoich naczyń. Zajęcia w Muzeum Farmacji z pewnością zainspirują trzecioklasistów do poszukiwania wiedzy na temat tajemnic alchemii.