BEST-SELER WEDŁUG DRUGOKLASISTÓW

Wciąż aktywni drugoklasiści, inspirowani przez wychowawczynię p. Ewę Czuszkiewicz, wzięli udział 15 kwietnia 2014r. w warsztatach Best-SELER (projekt łączący tematykę kulinarną z literaturą dziecięcą) zorganizowanych przez MultiCentrum 2 wraz z Miejską Biblioteką Publiczną.

Wcześniej dzieci przygotowały rysunkowe przepisy na smaczne i zdrowe przekąski (wymyślone albo znalezione w książkach kucharskich). W pierwszej części zajęć uczniowie obejrzeli multimedialną prezentację starych i nowszych naczyń oraz urządzeń domowego użytku, a także budowały z klocków k’nex urządzenia przyszłości zasilane energią słoneczną. Później projektowali kolorowe i pomysłowe „Przepiśniki”w formie podłużnych notesików do notowania przepisów kuchennych. Spośród zebranych przepisów przygotowanych przez dzieci w domach zostaną wybrane najciekawsze i wydrukowane na zakładkach do książek promujących projekt Best- SELER. Pozostałe zostaną zaprezentowane na Targach Książki Dziecięcej i Młodzieżowej „Dobre Strony”.