TELEWIZJA BEZ TAJEMNIC

Drugoklasiści pod opieką wychowawczyni p. Ewy Czuszkiewicz odwiedzili 1 kwietnia 2014r. gmach Telewizji Polskiej przy ul. Karkonoskiej. Ich przewodnikiem był pan redaktor Piotr Kasprzycki, wieloletni pracownik telewizji.

Dzieci poznały historię tego medium, odwiedziły muzeum, w którym zobaczyły wielkie magnetofony szpulowe, kasetowe, kasety z taśmami wielkości książki, dawny stół montażowy. Potem zwiedziły pomieszczenia współczesnej telewizji, zostały wtajemniczone w różne jej sekrety i techniczne triki. Uczniowie odbyli kolejną niezwykłą i interesującą lekcję o świecie, którego nie znają.