PIĘKNY DOLNY ŚLĄSK

W piątek 28 marca uczniowie klas pierwszej i drugiej oraz grupa uczniów z klasy piątej pod opieką p. Ewy Czuszkiewicz, p. Zdzisławy Choroszko i p. Beaty Michałek pojechali na całodzienną wycieczkę autokarową. Początek wyprawy to zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu.

Drugoklasiści z kolegami z klasy piątej zdobywali wiedzę na temat Wąwozu Myśliborskiego i bawili się w przyrodnicze „koło fortuny”. Ważny punkt programu to wycieczka do lasu z przewodniczką. Uczniowie wypełniali karty pracy, szukając różnych gatunków drzew, oznaczając warstwy lasu, poszukując wskazanych roślin i rozpoznając na zdjęciach różne zwierzęta. Wyposażeni byli w „Przewodniki roślin” i „Przewodniki zwierząt”. Praca odbywała się w mieszanych wiekowo trzyosobowych zespołach, co sprzyjało integracji i współpracy dzieci. Pierwszaki w tym czasie przygotowały wulkany z prawdziwą lawą i odbyły warsztaty ręcznego czerpania papieru. Ostatni punkt programu to wycieczka do Jawora i zwiedzanie miasta oraz Muzeum Regionalnego. W muzeum odbyła się też lekcja i pieczenie piernikowego ciasta. To był wspaniały, pełen atrakcji dzień na Dolnym Śląsku.